Гарантійні правила експлуатації меблів

Дякуємо Вам за покупку і щиро сподіваємося, що вона довгий час буде приносити Вам лише задоволення. Однак, щоб уникнути проблем, здатних затьмарити радість покупки, переконливо просимо Вас прийняти до відома Інформацію для споживачів і дотримуватися її рекомендацій. Здійснюючи вибір товару, виявляйте обачність у відношенні розмірів, фасону, форми та інших подібних якостей меблів.

 

 

1.Приймання меблів. При отриманні товару (як на складі, так і вдома) не нехтуйте перевіркою придбаних меблів на предмет її комплектності та зовнішніх якісних ознак. Перевірку рекомендується здійснювати, розкриваючи упаковку усіх предметів шляхом їх огляду (в першу чергу: лицьових панелей, дзеркал, скляних поверхонь і т.п.), з метою виявлення видимих дефектів (подряпин, відколів, вм’ятин) і відсутності комплектуючої фурнітури. Пам’ятайте, що прийняття меблів без вказівки на недоліки меблевих виробів, які могли бути встановлені при звичайному способі приймання, (явні недоліки), позбавляють права покупця в подальшому на них посилатися. Чи не є недоліком (дефектом) товару наявність в його елементах особливостей, зумовлених стилістичною ідеєю виробника. На дерев’яних елементах меблів допускаються вади деревини на лицевих поверхнях: сучки світлі й темні та інші до 15 мм; свілеватость, вічка, кишеньки довжиною не більше 20 мм, шириною 1,5 мм, глибиною 3 мм. Зморшки на облицювальному матеріалі м’яких елементів, що виникають після зняття навантажень і зникають після розгладження (рукою), також не є дефектом.

2. Складання меблів. Не рекомендується проводити самостійне збирання меблів, придбаних в розібраному вигляді, або їх «ремонт», «удосконалення», а також вдаватися для цих цілей до допомоги фахівців сумнівної кваліфікації. Очевидна на перший погляд простота збирання – удавана: для правильного збирання необхідний професіоналізм (наявність необхідних знань і навичок; знань технологічних особливостей виготовлення меблевих виробів різними підприємствами меблевої галузі; знання властивостей матеріалів і конструкцій; прийоми обробки, послідовності монтажу та підключення; сумісність і допустимість застосування додаткового устаткування і т.п.) Термін, протягом якого меблі зберігають красу і справність, значно залежить від умов її експлуатації.

3. Загальні умови з експлуатації (зберігання) та догляду.
Дотримуючись деяких простих практичних порад, ви зможете підтримати завжди у найкращому стані всі елементи ваших меблів. Кліматичні характеристики та умови навколишнього середовища. Дуже важливо зрозуміти, наскільки кліматичні характеристики та умови навколишнього середовища можуть вплинути на зовнішній вигляд і якісні характеристики меблів. Так як меблеві вироби чутливі до світла, вологості, сухості, тепла і холоду, рекомендується уникати тривалості впливу одного або декількох цих умов, так як це викликає прискорене старіння лакофарбового покриття, викривлення і деформацію дерев’яних елементів меблів, старіння матеріалів оббивки.
Світло. Не допускайте прямого впливу сонячних променів на меблеві вироби. Тривалий прямий вплив світла на деякі ділянки може викликати зниження їх хроматичних характеристик в порівнянні з іншими ділянками, які менше піддавалися випромінюванню. У разі заміни та / або додавання компонентів в різні моменти часу може виникнути колірне розходження елементів, які складають меблів. Дана відмінність, яка стане менш помітним з плином часу, є цілком природним і тому не може вважатися низької якості меблевого виробу.
 Температура. Високе значення тепла або холоду, а також раптові перепади температури, можуть серйозно пошкодити меблевий виріб або його частини. Меблеві вироби не повинні бути розташовані менш 1м. від джерел тепла. Рекомендована температура повітря при зберіганні та (або) експлуатації + 10оС – + 35оС. Не допускайте попадання на меблеві вироби гарячих предметів (праски, посуд з окропом і т.п.) або тривалої дії викликають нагрівання випромінювань (світло потужних ламп, неекрановані мікрохвильові випромінювачі і т.п.)
 Вологість. Рекомендована відносна вологість місцезнаходження меблевого виробу 40% -65%. Не слід підтримувати протягом тривалого часу умов крайньої вологості або сухості в приміщенні, а тим більше – їх періодичної зміни. З часом такі умови можуть вплинути на цілісність меблевих виробів або їх елементів. Тим не менше, якщо ви створили такі умови, то рекомендується часто провітрювати приміщення і у міру можливості, користуватися осушувачами або зволожувачами повітря для нормалізації вологості. Завжди містіть поверхні меблів повною сухості. Поверхні деталей меблів слід протирати сухою м’якою тканиною (фланеллю, сукно, плюш, міткаль).
Догляд за робочими поверхнями (стільниці, мийки і т.п.), як правило, повинен здійснюватися вологою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками, можливо із застосуванням відповідних миючих засобів. Рекомендується очистити будь-яку частину меблів якомога швидше після того, як вона забруднилася, Якщо ви залишаєте забруднення на деякий час, то помітно підвищується небезпека утворення розводів, плям і пошкоджень меблевих виробів та їх частин. У разі стійких забруднень рекомендується використовувати спеціальні очищувачі, які в даний час представлені в досить широкому асортименті і, крім належних очищають якостей, мають поліруючими, захисними, консервуючими і іншими корисними властивостями. У цьому випадку необхідно слідувати інструкціям виробників очищувачів про порядок і область (для яких поверхонь і матеріалів призначені) їх застосування. При відсутності спеціальних засобів допускається також догляд (чищення) із застосуванням невеликої кількості водного розчину нейтрального миючого засобу (наприклад, 2%- миючого засобу, 98%- води). За закінчення будь-якого чищення висушити (насухо протерти) всі частини, які піддавалися вологому чищення. Рекомендується звернути особливу увагу на внутрішні і мало вентильовані частини, на краю і на точки з’єднання. Пам’ятайте, що не можна використовувати для чищення тканини, губки чи рукавички, просочені продуктами, які не повинні вступати в контакт з очищаються матеріалами.
Агресивні середовища та абразивні матеріали. Ні в якому разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, розчинників тощо), що містять такі рідини продуктів або їх парів. Подібні речовини та сполуки є хімічно активними – реакція з ними спричинить негативні наслідки для вашого майна і навіть здоров’я. Також варто пам’ятати, що деякі специфічні миючі (чистять) склади можуть містити високу концентрацію агресивних хімічних речовин і (або) абразивні склади. Застосування подібних миючих засобів неприпустимо!
Скляні поверхні. Перш за все, слід пам’ятати, скляні поверхні є крихкими і тому можуть розбитися в разі удару. Не проводьте по поверхні, і не ударяйте їх важкими твердими предметами. Будь-яке пересування столів зі скляною стільницею необхідно здійснювати тільки за ніжки. Для чищення використовуйте спеціальні засоби для скла. Не слід використовувати засоби, що володіють абразивними властивостями, а також губки з покриттям з металевого волокнообразного або стружкової матеріалу при чищенні.

4. Особливості експлуатації меблів для сидіння і лежання. Меблі для сидіння та лежання (крісла, стільці, табурети, ліжка, банкетки, пуфи, дивани, диван-ліжка, крісла-ліжка, кушетки, тахти, лавки і т.п.) функціонально призначені тільки для сидіння і лежання, відповідно. Не рекомендується ставати ногами на вироби, сидіти на підлокітниках. Щоб уникнути нещасних випадків і пошкодження куплених вами меблів не дозволяйте дітям стрибати на ліжку, дивані, а також гойдатися на стільцях і кріслах (за винятком крісел-гойдалок). При експлуатації меблів для сидіння (стільці, табурети, банкетки, кушетки, тахти, лави тощо) допускається навантаження: у вертикальному напрямку – до 100 даН *; в напрямку, що не співпадає з вертикальною віссю – до 30 даН *. Статична міцність підлокітників в горизонтальному (боковому) напрямку – 30 даН *, а у вертикальному, – 70 даН *. Примітка: * – навантаження (зусилля) в 1 даН приблизно відповідає впливу ваги в 1 кг. Щоб уникнути поломок при експлуатації, рекомендується головний спинку ліжка (крім дитячих та металевих) притуляти до стіни або іншої плоскої вертикальній опорі.

5. Корисна профілактика. Після певного періоду експлуатації може трапитися, що деякі механічні частини (петлі, замки і т.п.) втрачають оптимальне регулювання і мастило, виконані під час збирання меблевого виробу. Подібні явища можуть виражатися в скрипі, скруті відкривання дверей або висування шухляд, механізмів розкладання диванів і т.п. Тому, при експлуатації побутових меблів не слід докладати надмірних зусиль для відкривання дверей, висувних ящиків і інших рухомих частин. Їх належна робота забезпечується шляхом своєчасної регулювання петель, або мастила направляючих рейок парафіном або аналогічним за своїми якостями засобом. При ослабленні вузлів різьбових з’єднань необхідно їх періодично підтягувати.

Гарантія на товар не поширюється у випадках:
◦ При відсутності товарного чека (картки замовлення), що підтверджує факт придбання меблів у продавця;
◦ На монтована деталі, які мають механічні пошкодження;
◦ На меблі з конструктивними змінами, які не були передбачені її виробником;
◦ На меблі, яка була пошкоджена в результаті стихійного лиха.

Недотримання вищевикладених умов і рекомендацій, що призвело до виникнення недоліків меблевого виробу, є підставою втрати права на гарантійне обслуговування. Гарантія розповсюджується згідно чинного законодавства.