Меблі: які предмети потрібні дитині в дитячій кімнаті

Облаштування кімнати вашої дитини – це не тільки його комфорт, але і гармонійний розвиток малюка. Простір дитячої кімнати необхідно організувати так, щоб крім краси, були враховані безпека, довговічність і функціональність.

Вибір меблів залежить від віку дитини. Наприклад, для новонароджених знадобиться ліжечко, пеленальний столик і шафа для зберігання речей. Для школяра, крім ліжка і шафи, необхідні письмовий стіл, зручний стілець і відкриті полички для шкільного приладдя.

Враховуйте і колір меблів. Палітра не повинна бути занадто яскравою. Незалежно від віку, підбирайте спокійні відтінки для дитячої кімнати: ніжно-блакитний і зелений, абрикосовий, білий і бежевий. До того ж, меблі в дитячій виконана в одному стилі, виглядає естетично.

Предмети меблів в дитячій кімнаті

Щоб зрозуміти, які меблі вам потрібна, рекомендуємо розділити дитячу кімнату на 4 зони (це можна зробити в будь-який час, не тільки під час ремонту), для:

сну;

виконання домашніх завдань, творчості;

ігор;

зберігання особистих речей.

Розглянемо кожен з варіантів докладніше.

Зона сну

Спати дитина повинна в комфортній і спокійній обстановці. Для цього подбайте про надійне і зручне ліжечко. 

Для новонароджених це можуть бути ліжка-колиски (знадобляться в перші півроку життя дитини).

Люлька-трансформер оптимальна, коли дитяча кімната маленька, а зону сну можна перетворити в ігровий манеж для економії місця.

Для діток шкільного віку можна придбати меблі, які поєднують робочу і зону сну. Так, наприклад, на верхньому ярусі буде розташовано безпечне і комфортне спальне місце з бортами. У нижній частині – місце для столу, стільця і ​​додаткових пристосувань.

Одноярусні ліжка – це класичний варіант для діток будь-якого віку. Двоярусне ліжко в дитячій кімнаті можна використовувати і дошкільнятам, і молодшим школярам. Особливо такий варіант підійде сім’ям з двома і більше дітьми.

C:\Users\777\Desktop\Justwood.jpg

Зона для навчання

Про неї потрібно задуматися ще до того, як ваша дитина піде до школи. Адже столик може знадобиться і для дитячої творчості (малювання, аплікацій, ліплення). На такому невеликому столику можна привчати дитину до самостійного прийому їжі. Також тут можна прищепити посидючість, здатність концентруватися на заняттях. Кругозір дитини шкільного віку розширюється, тому така зона повинна бути доповнена мольбертом, дошкою для малювання і т. П. Так ви зможете уникнути появи в інших кімнатах розлитих фарб, розкиданого пластиліну і плям.

Столик можна підібрати прямокутної форми. Стільниця повинна розташовуватися на рівні ліктя дитини. Стілець підшукуйте зі спинкою, що має невеликий нахил назад, і підлокітники.

Зона для ігор

Може бути абсолютно різною. Якщо кімната велика, можна організувати спортивний куточок з драбинкою, гіркою, шведською стінкою.

C:\Users\777\Desktop\Justwood 1.jpg

Є шанс прищепити спортивний інтерес дитині. Якщо ж ваше чадо не буде зацікавлене в такій ігровій зоні, тоді подумайте про куточок для ігор, які не потребують фізичної активності.

Зона зберігання особистих речей

Шафа для речей – невід’ємний атрибут кімнати. Це не тільки спосіб уникнути безладу в дитячій, а й можливість виховати у дитини організованість і прищепити звичку складати речі на свої місця. 

Для дітей дошкільного віку варто організувати висувні ящики на підлозі, в яких будуть зберігатися іграшки. Так малюк сам зможе їх діставати і прибирати за собою. Для більш дорослих діток біля письмового столу можна поставити шафу з відкритими полицями, на яких будуть розміщуватися книги і шкільне приладдя. Враховуйте розмір меблів, вона повинна відповідати віку вашого чада.

Шафа для речей не повинен мати дзеркальних або скляних дверей, щоб уникнути травм і розбитого скла. Нехай це буде неглибока і невисокі меблі, щоб дитина могла дістати потрібну йому річ.

Фурнітура всіх меблів повинна бути якісною і надійно закріпленою. Так, щоб усі меблі в дитячій відрізнялась міцністю і стійкістю, були без гострих кутів.

Вибір меблів по характеристикам

Як уже згадувалося вище, меблі повинні бути безпечними. У дитячій кімнаті мають бути присутніми тільки предмети з екологічно чистих матеріалів, адже здоров’я вашого малюка – понад усе. 

Збираючись купити ті чи інші меблі, звертайте увагу на наявність сертифікатів якості фурнітури. Відсутність подібних документів має викликати підозру.

C:\Users\777\Desktop\Justwood 2.jpg

Кращим варіантом стануть меблі з натурального масиву дерева. Це екологічно безпечні матеріали:

не мають неприємних ароматів;

будуть служити довгі роки;

не викликають алергічних реакцій.

Звичайно, такий матеріал коштує недешево. Тому деякі сім’ї вдаються до покупки меблів з ДСП. Але варто пам’ятати, що не всі види ДСП можна використовувати для виготовлення меблів. До того ж, дешевизна обумовлена ​​і тим, що в складі ДСП знаходиться стружка, тирса та інші відходи деревини, а не цілісний шматок дерева.

Що стосується функціональності, не варто думати, що це якось пов’язано з купівлею меблів «на виріст». Така економія тільки зашкодить дитині і навіть може призвести до травматичних ситуацій.

І наостанок. Кімната вашої дитини повинна бути достатньо освітленою. Розставивши меблі, подбайте і про яскраву люстру на стелі, каганці на стіні і настільну лампу на робочому столі. Зробіть так, щоб малюк не відчував страху, коли вас немає поруч.

Правильні меблі для дитячої — один з важливих факторів розвитку вашого чада. Приділіть цього моменту час і продумайте все до дрібниць. Дитяча кімната не обов’язково повинна бути втіленням чийогось дизайну, вона повинна бути комфортною для дитини. Якщо ваш малюк вже досяг віку 3 років, порадьтеся з ним. Як би дивно це не звучало, але дитина може підштовхнути вас до ідеї того, що б йому хотілося бачити в кімнаті.