Що потрібно сучасному підлітку для здорового сну

Усі батьки у певний період мріють, щоб їх чадо швидше виросло і стало самостійним. Але з приходом підліткового віку з’являються і нові проблеми. У вчорашніх дітей виникає прагнення проявляти власний характер, а покірність і улюблений м’який ведмедик змінюються постійними капризами та екраном мобільного телефона.

Підліткове ліжко

Головного болю батькам додає і той факт, що діти швидко ростуть. І якщо старий одяг замінити не так і складно, то знайти оптимальне рішення для інтер’єру набагато складніше.

Усі батьки розуміють, що у дитячій кімнаті необхідно, як мінімум, поставити зручне ліжко для підлітка і стіл для роботи. Але у цьому віці діти починають прагнути усамітнення. І якщо окремої кімнати у дитини немає, батькам доводиться замислюватися, як втиснути все необхідне в обмежений простір. До того ж, не можна забувати про здоров’я підростаючого покоління.

Що варто врахувати при виборі ліжка для підлітка

Забезпечити здоровий сон та повноцінний відпочинок підлітка може тільки комфортне ліжко з ортопедичним матрацом, який краще обрати середньої жорсткості. Розраховуючи оптимальний розмір матраца, необхідно врахувати зріст та габарити дитини.

Якщо в одній кімнаті проживає декілька підлітків і планується придбання двоярусного ліжка, то обираючи його розмір, відштовхуйтесь від параметрів найстаршого спадкоємця. Для зручності розміщення довжина матраца має перевищувати зріст підлітка приблизно на 30 см. Ця відстань дозволить помістити навіть об’ємну подушку і лягти рівно, без необхідності згинати коліна. Чим довший матрац ー тим краще.

По ширині на майбутньому спальному місці дитина має розміститися не менш комфортно. Зручною шириною матрацу буде та, за якій у положенні лежачи на спині і простягнутих рук вздовж корпусу до країв буде залишатись близько 10–15 см з кожної сторони. Тоді перевертаючись уві сні, дитина не впаде з ліжка.

Виступаючі захисні борти у підлітковому ліжку уже навряд потрібні. При правильному виборі ширини спального місця ваше чадо спатиме спокійно.

Для збереження хорошої постави під ортопедичний матрац для підлітка варто придбати ламелі або використати дерев’яні лаги. Різниця лише в тому, що ламелі трохи тонші та вигнуті по центру.

Ліжко-трансформер

До вибору матеріалу варто також підходити дуже ретельно. Багато чого, звісно, залежить від бюджету покупки. Але між волокнисто-деревними основами та натуральним деревом перевагу краще надати останньому.

Чому краще вибирати масив дерева

Придбання ліжка для підлітка ー перспективне капіталовкладення. Якщо маленькі дітки можуть користуватися дитячим ліжечком протягом лише декількох років, то підлітки зможуть спати на новому ліжку набагато довше.

Оскільки вага та зріст дитини у підлітковому віці збільшуються, основа для ліжка повинна бути міцною. Дитина може впиратися ногами в бильця, активно перевертатися уві сні. Такі дії розхитують з’єднання. Будь-який шуруп чи саморіз краще буде триматися у щільній та волокнистій структурі дерева, ніж у пресованій тирсі.

Ще один незаперечний факт: дерево краще переносить вплив температури, механічні пошкодження та вологе прибирання. Якщо ОСБ (ОСП)- чи ДСтП-плита від впливу тепла з часом розсихається і починає осипатися, то для деревини процеси розширення і всихання волокон ー процес природний. Те саме відбувається під час ударів. Зламати дерев’яну балку куди складніше, ніж деревно-волокнисту плиту.

Чек-лист для батьків для вибору підліткового ліжка із масиву дерева

Щоб не помилитися з вибором і забезпечити підлітку здоровий сон, батькам слід врахувати декілька факторів:

Скільки дітей необхідно розмістити у кімнаті. Вибрати можна окремо розташовані спальні місця, двоярусне або навіть ліжко-трансформер.

Чи потрібні додаткові елементи. Ліжко з шухлядами для підлітка може значно зберегти корисний простір. Обравши ліжко-горище, можна буде розмістити у ніші шафу, робочу зону або диван.

Обирайте якісний ортопедичний матрац. Адже саме від нього буде залежати якість сну підлітка.

Колір та дизайн каркасу підберіть максимально нейтральний. Підкреслити індивідуальність дитина може, використовуючи яскраві елементи декору. Наприклад, це можуть бути лампи, всілякі дрібнички, плакати і постери, які легко замінити. А класичні тони дерева ніколи не виходять з моди.

Ліжко-горище

Сучасному підлітку просто необхідно мати місце для усамітнення. І ліжко може стати саме тим простором, в якому дитина буде відчувати себе в максимальному комфорті.

Якщо у вас виникають складнощі з вибором ー звертайтесь до наших спеціалістів. Ми завжди готові допомогти, підказати і запропонувати кілька слушних варіантів.