Створюємо дітям казку: двоярусне ліжко-будиночок

Дитяче ліжко — це такий вид меблів, до вибору якого потрібно підходити з особливою ретельністю. Повноцінний, комфортний, міцний сон дитини буде залежати саме від зручності, дизайну, рівня безпеки спального місця. Крім того, ліжко в дитячій кімнаті обов’язково повинно подобатися самій дитині — це обов’язково відобразиться на її розвитку і хорошому настрою. Для батьків, які мають двох дітей, такий вибір являється правильним у подвійному розмірі.

Тим більше, що малюки ростуть дуже швидко. І замислюватися про вибір нових меблів в дитячу кімнату необхідно заздалегідь. Двоярусні ліжка в моді вже кілька років, і зрозуміло чому. У них різні конфігурації, що заощаджують простір. Такі меблі швидко вписуються в інтер’єр і вони не можуть не подобатись дітям. Модельний ряд, запропонований виробниками, настільки широкий, що можна швидко і просто вибрати ідеальну для кожного чада конструкцію.

Різновиди двоярусних ліжок

Двоповерхові ліжка-будиночки бувають розраховані на одну або двох діток. У першому випадку, нижній ярус являє собою письмовий стіл, шафу або ігровий простір. Також випускаються ліжка з тумбою або висувними ящиками внизу. Вони економлять простір в кімнаті під іграшки, шафу для постільної білизни та одягу.

Також є двоярусні ліжка, призначені для двох діток. І на першому, і на другому поверсі обладнані спальні місця.

Ліжка, які мають пару поверхів, красиві і компактні. Але є у них і негативні сторони. Хоча, позитив перевищує весь можливий негатив. І, про обидві сторони рішення купити двоярусне ліжко поговоримо нижче.

Як купити двоярусне ліжко

Маленька дитина займає не так вже й багато місця — для сну їй вистачить невеликого дитячого ліжечка. Але, діти ростуть дуже швидко. Тому батьки зобов’язані задуматись про покупку нового дитячого ліжка заздалегіть.

Вибирати такі меблі необхідно ретельно — варто обміркувати пару аспектів. Наприклад, розрахувати, куди поставити нове ліжко, де повинна бути парта або робочий стіл, як оформити ігрову зону, без якої не обійтися. І це тільки основні питання. Але якщо у вас невелика квартира або багатодітна сім’я, вони особливо гострі.

Двоповерхове ліжко є вирішенням усіх вищезгаданих проблем. З недоліком простору воно справляється на ура. І це найбільший плюс. Ви заощадите вільний простір в приміщенні.

Дані моделі ліжок ідеально підійдуть для сімей з двома і більше дітьми. Хоча, якщо вам не подобається подібний дизайн, для діток можна підібрати зручні та сучасні модифікації в два яруси, але одним спальним місцем. Так ви зможете оформити навіть невелику дитячу, а у діток залишиться свій простір. Адже такі ліжка поєднують в собі робоче місце, шафи для одягу або постільної білизни, висувні ящики.

Купуючи ліжко у вигляді будиночка, ви отримуєте багатофункціональні меблі, розділені на зони. З ними ви вирішите декілька завдань, починаючи зі спального місця, закінчуючи простором для підготовки уроків.

Багато батьків думають, що ліжко хатка-горище складається з нестійкої конструкції. Такими є лише товари, які зроблені з ненатурального матеріалу, закріпленого неякісною фурнітурою. Вони відрізняються загальною хиткість і нестійкістю. Тому при покупці звертайте увагу на матеріал. Деякі екземпляри робляться з ДВП, інші — з деревини.

Існують на ринку і недобросовісні виробники. Вони намагаються здешевити вартість виробництва, тому застосовують шкідливу і токсичну сировину. Вибираючи ліжко, понюхайте його, і це не жарт. Запах неякісних матеріалів буде чути. Також, ретельно огляньте покупку, спробуйте її на міцність, прочитайте технічну документацію. Якщо у меблів немає супроводжуючих паперів (гарантії, інструкції), краще утримайтеся їх придбання. За допомогою таких простих порад, ви зможете купити якісне і безпечне ліжко з натуральної сировини.

Обов’язково зверніть увагу на навантаження, яке повинна витримувати конструкція. Не орієнтуйтеся на нинішню вагу дитини, а множте її мінімум на два. Адже варто врахувати ще і матрац, книжки, речі, які складаються в ящики.

Чи є недоліки у двоярусного ліжка?

Так, вони є. Найістотнішим недоліком (і, напевне, єдиним) виступають сходи. Вони дуже незручні для маленьких діток — можна посковзнутися і впасти. У результаті, в кращому випадку — вивихнута нога, в гіршому — зламана кінцівка і постійний страх перед висотою. Розташовуються сходи практично вертикально. Тому, якщо хочете придбати таку модель, обов’язково дивіться на цей фактор. Ще важливий матеріал сходів, який зобов’язаний бути натуральним, тобто, не слизьким.

Але без сходів можна обійтися — замовте ліжко з масивними ступенями, і дана проблема вирішиться. В них, в свою чергу, зробіть полки для одягу або постільної білизни. І так мінус перетворюється в плюс.

Ще існує можливість впасти під час сну з другого ярусу. Найбільшу небезпеку висота має для дітей, які сильно перевертаються уві сні. Але, з іншого боку, батьки можуть замовити меблі з високими бортами. Вони і виглядають красиво, і являються більш безпечними. Тим більше, що дитина може впасти і з дивана, і зі стільця.

Також можна згадати вагу конструкції. Вона дуже масивна, і її важко спочатку монтувати і переставляти згодом. Якщо ви захочете пересунути ліжко, доведеться розбирати його на маленькі деталі або кликати на допомогу вантажників.

У порівнянні з вищезгаданими перевагами, дані недоліки такими навіть і не є. Тому, вибираючи спальне місце для дитини, обов’язково зверніть увагу на ліжко-будиночок з гіркою. Головне, знайдіть якісні, надійні і довговічні меблі, які підходять саме для вашого малюка (або декількох). І пам’ятайте, що гарний настрій, здоровий сон і загальне самопочуття чада залежить саме від ліжка.