Як доглядати за меблями з деревини ‒ 8 кращих порад

Предмети інтер’єру з натуральної деревини можуть слугувати власнику не один десяток років, головне, правильний догляд за меблями. Спеціалісти компанії «JUSTWOOD» володіють секретом, як продовжити термін служби дерев’яних виробів для облаштування будинку і з задоволенням поділяться порадами базового догляду.

Поради по догляду за дерев’яними меблями

Догляд за меблями з дерева в домашніх умовах не займає багато часу. Регулярне виконання простих правил допоможе тримати предмети облаштування в чистоті та надовго зберегти привабливий вигляд.

Двоспальне ліжко з дерева: секрети догляду

Для того, щоб інтер’єр з деревини радував своєю практичністю, не втрачаючи колір і фактуру, необхідно:

Щоденно протирати пил вологою чи сухою ганчіркою. Краще віддавати перевагу замші чи іншій м’якій тканині. Подібний матеріал не залишає розводів на поверхні, ідеально прибираючи бруд з фільонки та різьби (тут накопичується найбільше плям, особливо на дитячих дерев’яних меблях). Для складних забруднень використовуйте щітку, яка полегшить догляд.

Дитячі дерев’яні меблі

Ставити гарячий посуд чи побутову техніку на дерев’яну поверхню заборонено. Деревина не любить високих температур, деформуючись під їх дією. Це стосується і близького «сусідства» з опалювальними приладами. Якщо є така можливість, краще приховати гарнітур від прямих сонячних променів.

 

Оберігайте дерев’яні предмети інтер’єру від механічного впливу. М’яка деревина залишає на своїй поверхні сліди ударів гострими предметами, а також всі можливі подряпини та вм’ятини. На двоспальних ліжках чи інших масивних меблях рекомендуємо хоча б раз на рік підтягувати металеві кріплення (за наявності), щоб зберегти в цілісності суміжні до них елементи.

Двоспальне ліжко з дерева: секрети догляду

Не полінуйтесь обробляти поверхню дерев’яних виробів воском, реп’яховою олією чи оцтом. Це дозволить розкрити благородність кольору та вберегти від в’їдливих плям. Сліди від пальців легко прибрати спеціалізованими засобами. Зверніть увагу, щоб в складі не було аміаку, розчинників чи силіконових речовин.

Окремої уваги заслуговує догляд за корпусними меблями, виконаних з масиву дерева. В такому випадку, під час очищення поверхні, витирати матеріал необхідно за направленням малюнка. Видалити забруднення з пор деревини можна звичайним пилососом з насадкою з м’якою щіткою.

Якщо з’явились подряпини, їх варто «замаскувати» спеціальною мастикою. Засіб підбирається під колір дерева та наноситься на суху чисту поверхню. Як альтернативу використовують і народні засоби для догляду за меблями, наприклад, волоський горіх. Поверхню натирають ядром, полірують ганчіркою.

Дерево не любить вологи, а тому пролиту воду або іншу рідину варто відразу ж витирати. З тієї ж причини не рекомендуємо ставити на дерев’яну поверхню пляшки з холодильника. Нагріваючись, конденсат стікає по тарі, утворюючи калюжі, і відповідно, плями.

Щоб видалити сліди від вина, чаю або кави, необхідно очистити плями мийним засобом для посуду, змити та витерти насухо. Плями від йоду прибираються також легко. Досить натерти їх сирою картоплиною. З’явилися воскові краплі від свічки ‒ не проблема. Вони видаляються гарячим ножем, а залишки протираються ганчіркою.

Зберігши цю пам’ятку по догляду за меблями, можна не хвилюватись, що ваша спальня з деревини раптом втратить власну первозданну красу. Трохи терпіння і гарнітур знову як новий.

Меблі з дерева в спальні: як доглядати

Ви ще маєте сумніви, чи варто купувати дерев’яні меблі, адже за ними потрібен особливий догляд? Перегляньте наш каталог, щоб впевнитись в оригінальності та якості такого предмету інтер’єру.

Залишаться питання, телефонуйте:

Контакти JustWood