Як вибрати дитяче ліжко правильного розміру?

Дитячі меблі, а в особливості – ліжко, повинні відповідати багатьом параметрам, але в першу чергу – забезпечувати здоровий і комфортний сон дитини. При визначенні правильного розміру ліжка, варто врахувати вік, срок служби меблів і габарити приміщення, в якому буде розміщено ліжко.

Кілька порад для батьків перед початком пошуку

В першу чергу, не варто плутати розміри самої конструкції ліжка з розміром спального місця. Ліжко може бути односпальним, двоярусним, дизайнерським, вміщати кілька функціональних модулів одночасно і т.д. А розмір спального місця – це безпосередньо той простір, який буде займати дитина під час сну. За правильну осанку відповідає матрас. Виробники надають широкий вибір як вже готових рішень, так і можливостей для індивідуального виконання. Наполегливо рекомендуємо обирати ортопедичні варіанти з необхідним розміром дитячого матрасу.

Перед тим, як почати пошук відповідного варіанту, варто чітко визначити рамки бюджету покупки,  місце розташування ліжка, кількість спальних місць і плани на найближче майбутнє.

приклад односпального дитячого ліжка

Барвисті і яскраві варіанти конструкцій з героями із мультфільмів, потребують не тільки відповідного кольорового дизайну спальні, але і в найближчому майбутньому може і набриднути вашому чаду.  Ще складніше вгодити при оформленні дитячої меблями для двух і більшого числа дітей різного віку, адже кожен із них часто має власних героїв. У такому випадку, краще обирати дитячі ліка у більш універсальному і лаконічному дизайні. Це спростить задачу інтеграції меблів у інтер’єр і допоможе врахувати інтереси кожної дитини.

приклад двоярусного ліжка для трьох дітей

При розміщенні дітей різного віку на двоярусному ліжку, при підрахунку розміру краще віддавати перевагу варіантам, виходячи із зросту старшої дитини. В такому випадку, ви зможете забезпечити комфортний сон обом дітям.

Також, при виборі комплексного ліжка, що поєднує у собі кілька різноманітних по функціям елементів, варто пам’ятати про розмір кімнати. Такі конструкції часто досить габаритні і можуть зайняти занадто багато простору, особливо якщо мова йде про невеликі приміщення. Старайтесь обирати якомога більш функціональні варіанти.

Розмір ліжка для дітей різного віку

Дя розрахунку оптимального розміру дитячого ліжка по довжині, до росту дитини варто додати від 300 до 700 мм. Така різниця в запасі пояснюється тривалістю періода використання меблів. Комфортна ширина розраховується в положенні лежачи, із зімкнутими на грудях руками. Якщо до країв ліжка залишається не менше 100 мм з кожного боку, значить розмір підібрано оптимально.

При виборі колиски для новонароджених, постарайтесь врахувати можливість частої зміни місця розташування. Ліжечка на колесах у даному випадку можуть суттєво спростити вам життя. Якщо габарити приміщення дозволяють, то краще купляти колиску стандартного розміру 1200 на 600 мм. Якщо ж ні – обирайте ліжечко якомога ширше. 

Враховуючи той факт, що діти часто сллять дуже неспокійно, при виборі розміру дитячого ліжка для дітей від 3-х років варто віддавати перевагу варіантам з бортиками. В такому випадку дитина не випаде з ліжка під час сну. У віці від трьох до п’яти років ширина спального місця повинна бути біля 700 мм. Довжину краще обирати не меньше ніж на 200-300 мм більшу за зріст дитини.

Ліжко для дітей шкільного віку краще обирати з шириною спального місця від 800 мм. До того ж – довжину такого виробу варто розраховувати виходячи з міркувань строку служби дитячих меблів. Не відкидайте той факт, що ліжко може експлуатуватись дитиною не меньше 5, а то й 10 років. І чим більший запас зросту ви оберете, тим довше і комфортніше буд вашому чаду на ньому спати.

Дитячі двоярусні ліжка також варто обирати виходячи з конструктивних особливостей і габаритів приміщення. Зберегти необхідний для гри простір можуть допомогти розкладні варіанти, конструкції з вбудованими ящиками, шафами і робочим місцем. Такі ліжка краще виконувати на замовлення, для того, щоб точно втілити в життя задуманий функціонал.

Якість матеріалів при виборі дитячих ліжок також грає немалу роль. Перевагу краще віддавати масивам із твердих порід дерев (наприклад – сосна, вільха, дуб і т.д.) і екологічно чистих матеріалів. Звертайте увагу на з’єднувальні шви і елементи кріплення конструкції. Дитячі меблі повинні бути дуже стійкими, адже від цього безпосередньо залежить безпека вашої дитини.

Компанія JustWood має широкий асортимент оригінальних і нестандартних рішень дитячих ліжок зі стильним і сучасним дизайном. Широка палітра кольорів і величезний досвід допоможе вам облаштувати дитині комфортне і безпечне місце для сну.